O Firmie

Zacznijmy od początku…

1980-1981 założyciel naszej firmy, Jurand Mastalerz kończąc szkołę plastyczną ze specjalizacją rzeźby, postanawia utworzyć prywatny zakład rzemieślniczy produkujący niewielkie elementy z gipsu do wnętrz, takie jak figury, lampy, elementy zdobnicze do wnętrz (ramy obrazów, luster, gzymsy), sztukaterię.

1985 W wyniku dużego popytu na artykuły produkowane dotychczas, jedno osobowa działalność rzemieślnicza przekształca się w spółkę zatrudniającą kilku pracowników. Oferta zostaje wzbogacona o szereg wzorów do użytku we wnętrzach budynków, między innymi strzałem w dziesiątkę okazują się bogato zdobione kominki, które wzory projektuje sam współwłaściciel Jurand Mastalerz. Powstaje pierwsze logo firmy.
O Firmie O Firmie
1990 Zmiany polityczne na Polskiej scenie, otworzyły kolejne rynki zbytu na nasze produkty. Polacy zaczęli dostrzegać walory piękna w swoim otoczeniu – w ogrodzie, w wyniku czego oferta rozrosła się o niewielkie produkty do zastosowania na zewnątrz wykonywanych ze zwykłego betonu
O Firmie
1995 Zapotrzebowanie na produkty do ogrodów, przekroczyło najśmielsze oczekiwania, rozbudowywana jest gama produktów ogrodniczych, pozycję oferowane do wnętrz schodzą na drugi plan. Na duża skalę projektowane i wprowadzane są nowe wzory fontann i donic. W myśl wkroczenia w nowa gamę produktów do ogrodu, powstaje nowe logo.
O Firmie
2000 Rynek Europejski staje się tak chłonny, że zaprzestajemy produkcji elementów z gipsu, nasza firma personalizuje się wyłącznie w produkcji elementów do użytku zewnętrznego, udoskonalając cały czas swój materiał oraz styl wykańczania.
O Firmie
2005 Nasze produkty zaczynają być dostępne w marketach sieciowych w Polsce i krajach Europy Zachodniej. Marka przeżywa swój renesans i zaczyna być jedną z bardziej rozpoznawalnych w branży. Dla podkreślenia naszej głównej gamy produktów z użyciem wody, powstaje nowy logotyp z zarysem fontanny.

O Firmie
2007 rok przynosi kluczową innowację. Powstaje technologia FineCrete, która rewolucjonizuje rynek. Poprzez skomplikowanie produkcji i obróbki produktów w technologii FineCrete, osoby znające się na technologiach kompozytów, nie wierzą iż udało nam się stworzyć materiał o takich parametrach fizycznych do produkcji tak szczegółowych produktów. Badania laboratoryjne mówią jednoznacznie o materiale, który właściwościami fizycznymi przewyższa najtrwalsze naturalne skały.

2008-2010 Wprowadzamy nowe sposoby barwienia materiału w technologii FineCrete. Ze względu na walory FineCrete, zaczynamy projektowanie elementów użytku publicznego, odtwarzać zniszczone czasem elementy zabytkowe z rysunków i szkiców. Nasza oferta wzbogaca się o szereg usług projektowania, montażu, rewitalizacji, konserwacji.

2011-2014 Gama produktowa cały czas się rozrasta, powstają odmiany FineCrete Lite oraz FineCrete Fire, które mają lepsze poszczególne parametry fizyczne w produktach o specjalistycznym charakterze użytkowania. Nasza gama produktowa z roku na rok wzbogaca się o nowe rodziny produktów. Nasze osiągnięcia sprawdzają się w produkcji elementów przestrzeni publicznej. Powstaje logotyp jubileuszowy na XXX lecie powstania firmy.

O Firmie
2015-2016 rok daje nam możliwość na sięgnięcie do zaawansowanego projektowania elementów architektonicznych, dzięki naszemu doświadczeniu zaczynamy rewitalizację kościołów oraz innych budynków, wykonując portale okienne, drzwiowe, gzymsy, elementy zdobnictwa fasad z wykorzystaniem technologii FineCrete. Na drodze nowych wyzwań tworzymy nowe logo dla uczczenia naszej ponad 35 letniej historii marki Jurand.

O Firmie