O Firmie

Zacznijmy od początku…

1980-1981 założyciel naszej firmy, Jurand Mastalerz kończąc szkołę plastyczną ze specjalizacją rzeźby, postanawia utworzyć prywatny zakład rzemieślniczy produkujący niewielkie elementy z gipsu do wnętrz, takie jak figury, lampy, elementy zdobnicze do wnętrz (ramy obrazów, luster, gzymsy), sztukaterię.

1985 W wyniku dużego popytu na artykuły produkowane dotychczas, jedno osobowa działalność rzemieślnicza przekształca się w spółkę zatrudniającą kilku pracowników. Oferta zostaje wzbogacona o szereg wzorów do użytku we wnętrzach budynków, między innymi strzałem w dziesiątkę okazują się bogato zdobione kominki, które wzory projektuje sam współwłaściciel Jurand Mastalerz. Powstaje pierwsze logo firmy.

1990 Zmiany polityczne na Polskiej scenie, otworzyły kolejne rynki zbytu na nasze produkty. Polacy zaczęli dostrzegać walory piękna w swoim otoczeniu – w ogrodzie, w wyniku czego oferta rozrosła się o niewielkie produkty do zastosowania na zewnątrz wykonywanych ze zwykłego betonu

1995 Zapotrzebowanie na produkty do ogrodów, przekroczyło najśmielsze oczekiwania, rozbudowywana jest gama produktów ogrodniczych, pozycję oferowane do wnętrz schodzą na drugi plan. Na duża skalę projektowane i wprowadzane są nowe wzory fontann i donic. W myśl wkroczenia w nowa gamę produktów do ogrodu, powstaje nowe logo.

2000 Rynek Europejski staje się tak chłonny, że zaprzestajemy produkcji elementów z gipsu, nasza firma personalizuje się wyłącznie w produkcji elementów do użytku zewnętrznego, udoskonalając cały czas swój materiał oraz styl wykańczania.

2005 Nasze produkty zaczynają być dostępne w marketach sieciowych w Polsce i krajach Europy Zachodniej. Marka przeżywa swój renesans i zaczyna być jedną z bardziej rozpoznawalnych w branży. Dla podkreślenia naszej głównej gamy produktów z użyciem wody, powstaje nowy logotyp z zarysem fontanny.


2007 rok przynosi kluczową innowację. Powstaje technologia FineCrete, która rewolucjonizuje rynek. Poprzez skomplikowanie produkcji i obróbki produktów w technologii FineCrete, osoby znające się na technologiach kompozytów, nie wierzą iż udało nam się stworzyć materiał o takich parametrach fizycznych do produkcji tak szczegółowych produktów. Badania laboratoryjne mówią jednoznacznie o materiale, który właściwościami fizycznymi przewyższa najtrwalsze naturalne skały.

2008-2010 Wprowadzamy nowe sposoby barwienia materiału w technologii FineCrete. Ze względu na walory FineCrete, zaczynamy projektowanie elementów użytku publicznego, odtwarzać zniszczone czasem elementy zabytkowe z rysunków i szkiców. Nasza oferta wzbogaca się o szereg usług projektowania, montażu, rewitalizacji, konserwacji.

2011-2014 Gama produktowa cały czas się rozrasta, powstają odmiany FineCrete Lite oraz FineCrete Fire, które mają lepsze poszczególne parametry fizyczne w produktach o specjalistycznym charakterze użytkowania. Nasza gama produktowa z roku na rok wzbogaca się o nowe rodziny produktów. Nasze osiągnięcia sprawdzają się w produkcji elementów przestrzeni publicznej. Powstaje logotyp jubileuszowy na XXX lecie powstania firmy.


2015-2016 rok daje nam możliwość na sięgnięcie do zaawansowanego projektowania elementów architektonicznych, dzięki naszemu doświadczeniu zaczynamy rewitalizację kościołów oraz innych budynków, wykonując portale okienne, drzwiowe, gzymsy, elementy zdobnictwa fasad z wykorzystaniem technologii FineCrete. Na drodze nowych wyzwań tworzymy nowe logo dla uczczenia naszej ponad 35 letniej historii marki Jurand.