• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
fontanna ogrodowa z kamienia

Woda w Twoim ogrodzie – fontanna ogrodowa z kamienia

Fontanna ogrodowa z kamienia sprawdzi się nawet w niewielkiej przestrzeni ogrodowej. Woda jest bardzo ważnym elementem aranżacji podwórza, zwłaszcza miejsc o funkcjach relaksacyjnych, choć coraz więcej obiektów takich jak galerie handlowe wyposażanych jest właśnie w fontanny z kamienia montowane w przestronnych pasażach albo miejscach do odpoczynku, tuż obok kawiarenek. Kamień i woda to idealne połączenie aranżacyjne. Fontanna nawilża powietrze i wspiera rośliny ogrodowe we wzroście i odpowiednim nawilżeniu. Fontanna ogrodowa z kamienia może zostać zaplanowana wraz z niewielkim oczkiem wodnym lub przeciwnie – stanowić samodzielny, artystyczny fragment unikalnej dekoracji przestrzeni. Takie rozwiązanie zapewni nam ekologiczny obieg wody w ogrodzie oraz stworzy idealne warunki do relaksu.

Fontanna ogrodowa z kamienia – zrelaksuj się

Woda, zwłaszcza wolno płynąca, z delikatnym pluskiem rozbijająca się o kamień była doceniana jako element wyposażenia ogrodów do medytacji w wielu tradycjach. Fontanny ogrodowe z kamienia budowali buddyści, ale i chętnie aranżowali je w ogrodach przyklasztornych chrześcijańscy mnisi. Woda płynąc po kamykach pozwala uwolnić umysł od napięć, oddychać bardziej harmonijnie i dzięki temu radzić sobie ze stresem. Dodatkowo dostępność różnorodnych materiałów takich jak kamień FineCrete występujący w wielu kolorach to szansa na odważne i perfekcyjnie wykonane projekty, które dostarczą wielu wrażeń estetycznych.

Aranżacja fontanny ogrodowej z kamienia

W zależności od powierzchni i docelowego przeznaczenia ogrodu, wybór fontanny ogrodowej to klucz do sukcesu. Dobrze dobrana bryła i zdobienia wyeksponują także inne walory ogrodu, takie jak roślinność, drzewostan lub meble ogrodowe przy fontannie. Dlatego warto skonsultować decyzję o montażu fontanny i jej szczegółowych parametrach ze specjalistą, który pomoże dobrać najciekawsze rozwiązanie. Kamień i płynąca po nim woda to namiastka luksusu, symbol elegancji i wyjątkowy sposób na uatrakcyjnienie podwórza.