• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
figurki ogrodowe

Rzeźby ogrodowe z motywem mitycznym – nasz przegląd

Rzeźby ogrodowe z motywem mitycznym stanowią wspaniałą, piękną dekorację ogrodu. Wykonane z wysokiej jakości materiałów pozostaną z Tobą na bardzo długi czas. Sprawdź najciekawsze propozycje w naszej ofercie.

Nike – grecka bogini i uosobienie zwycięstwa

Figury ogrodowe z kamienia mogą nieść za sobą określone przesłanie. Jeżeli w Twoim ogrodzie znajdzie się rzeźba prezentująca Nike, możesz podkreślić swój zwycięskich charakter, chęć dążenia do doskonałości i bycia najlepszym. Młoda kobieta ze skrzydłami i gałązką oliwną jest opiekunką sportowców i wojowników. Nie może jej zabraknąć w Twoim perfekcyjnym, świetnie zaaranżowanym ogrodzie.

Wenus z Milo – przepiękna bogini miłości

Wenus początkowo była utożsamiana z boginią roślinności, wiosny i ogrodów warzywach, a jej najważniejszymi atrybutami były owoce i kwiaty. Biorąc to pod uwagę, można śmiało stwierdzić, że jest uniwersalną rzeźbą do każdego ogrodu. Prezentowana zwykle nago uwodzi pięknem i niezwykłą dostojnością.

Wenus jest rzymską odpowiedniczką greckiej bogini miłości, czyli Afrodyty. W naszej ofercie znajdziesz ją w wielu atrakcyjnych konfiguracjach. Dostępna jest m.in. Wenus w muszli, Wenus w kąpieli, Wenus z rogiem obfitości czy Wenus z jabłkiem.

Amor – bóg miłości i namiętności

W romantycznym ogrodzie na pewno nie może zabraknąć różnego typu Amorów. Wśród naszych propozycji znajdziesz Amora Verano czy Amora Primavera. Dostępny jest również Amor z owocami czy Amor ze skrzypcami. To zaledwie garstka propozycji, które dla Ciebie mamy.

Amor jest wyjątkowo popularną rzeźbą ogrodową, chętnie kupowaną przez naszych klientów, dlatego musi występować w wielu wariantach dla większej różnorodności. Każdy znajdzie model dostosowany do aranżacji swojego ogrodu. Amor, zgodnie z mitologią grecką, pragnie zawsze dobra i piękna. Rzeźba wygląda bardzo uroczo, lekko i ponadczasowo, dlatego bez większych problemów wkomponujesz taką figurę w aranżację swojego ogrodu.