• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
rzezby kamienne ogrodowe

Przegląd najpopularniejszych figur i rzeźb do ogrodu

Ogród jest dla każdego miejscem odpoczynku, relaksu, kontemplacji. Warto zadbać, aby został zaaranżowany przy użyciu pięknych, wyróżniających się figur i rzeźb. Poczujesz, że przebywasz w przestrzeni wyjątkowej, indywidualnie dopasowanej do Twoich potrzeb. Jakie figury do ogrodu są najpopularniejsze?

Anielskie uniesienia w ogrodowej przestrzeni

Aranżacja ogrodu bardzo często uwzględnia aniołki jako symbole szczęścia, dobra i pomyślności. Figury z kamienia przedstawiające siedzącego aniołka czy trzymającego konkretne atrybuty na pewno wprowadzą do przestrzeni ogrodowej symboliczny przekaz, zapewnią przy tym nienachalną aranżację. Warto w ogrodowej przestrzeni umieścić kilka swobodnie rozmieszczonych aniołków, co zagwarantuje zastosowanie wdzięcznego motywu, który na pewno szybko się nie znudzi.

Figury do ogrodu, dzięki którym stworzysz prawdziwy zwierzyniec

Elementy zwierzęce ściśle są związane z ogrodową przestrzenią. Figury do ogrodu przedstawiające psy, koty, lwy, smoki, żaby czy ptaki to naturalny sposób na urozmaicenie przestrzeni silnie powiązanej z naturą. Figura lwa zawsze wygląda dostojnie, można umieścić ją przed główną furtką prowadzącą na Twoją działkę. Będzie witała gości, pokazując jednocześnie dostojny charakter terenu.

Figury z kamienia przedstawiające zwierzęta są uniwersalnym motywem zawsze sprawdzającym się w ogrodowej przestrzeni i nigdy nie wychodzącym z mody.

Mityczne figury z kamienia, które zawsze robią ogromne wrażenie

Postacie z mitologii są bardzo często wybierane w celu podniesienia rangi ogrodowej przestrzeni, nadania jej wyjątkowości oraz zaaranżowania podwórka w sposób bardzo unikatowy. Największą popularnością cieszy się Wenus z Milo, Dawid czy Nike.

Mnóstwo jest motywów mitologicznych, które możesz wykorzystać w ogrodowej przestrzeni. Decydując się na klasyczne figury do ogrodu możesz cieszyć się z ponadczasowej aranżacji ogrodu, która szybko się nie znudzi i będzie powodowała Twoją dumę.