• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
modern garden

Prostota, geometryczne kształty i surowe wykończenie – poznaj propozycje ozdób do nowoczesnego ogrodu

Projektując ogród, warto uwzględnić w nim elementy dekoracyjne, które nadadzą mu wyjątkowy charakter. Jednak przy wyborze ozdób należy pamiętać o tym, aby były one utrzymane w jednym stylu tak, by uniknąć wrażenia chaosu i nieuporządkowania. Jednym z wiodących trendów są ogrody nowoczesne, które charakteryzują się prostotą i surowym wykończeniem. Wykorzystywane elementy geometryczne tworzą efekt minimalistycznego ładu i harmonii. Jeśli chcemy zaprojektować nasz ogród w takim stylu, warto wziąć pod uwagę zakup kilku ozdób.

Donice nowoczesne

Doniczki stanowią nieodłączny element każdego ogrodu. Donice nowoczesne z pewnością podkreślą  nieszablonowy charakter podwórza i pomogą stworzyć ciekawe kompozycje roślinne. Ich surowość i prostota pomogą wyeksponować kwiaty, trawy czy sukulenty. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów donic nowoczesnych charakteryzujących się geometrycznym kształtem, jednolitą barwą oraz wykorzystywaniem niekonwencjonalnych materiałów, najczęściej metalu, stali i betonu. Ostatnio bardzo modnym rozwiązaniem są donice ze stali umieszczone na specjalnym, wysokim stelażu, które zachwycą nowatorstwem i oryginalnością. Bardzo modną dekoracją są także donice nowoczesne z betonu, o ciekawym, geometrycznym kształcie – ogrodnicy cenią je przede wszystkim za uniwersalność dającą szerokie pole do popisu. Ustawione na tarasie, przy alejce, obok drzwi wejściowych czy wzdłuż ogrodzenia zawsze będą prezentować się będą wyjątkowo.

Design beton

Beton jest materiałem wiodącym prym we wszelkich nowoczesnych projektach wnętrz i ogrodów.  Jego dekoracyjna odmiana, czyli design beton cieszy się coraz większą popularnością zarówno w pomieszczeniach, jak i w przestrzeniach zewnętrznych, dlatego świetnie sprawdzi się jako materiał do wyłożenia ścian i posadzki tarasowej czy ścieżek ogrodowych. Jego surowość sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo uniwersalne i modne, gdyż design beton może mieć różne barwy i odcienie, co umożliwia nam dopasowanie go zarówno do naszych indywidualnych upodobań, jak i najnowszych trendów. Co więcej, jest on bardzo trwały i łatwy w czyszczeniu, dzięki czemu przez wiele lat możemy cieszyć się jego pięknym, minimalistycznym wyglądem.

Nowoczesna fontanna ogrodowa

Wielu osobom fontanny kojarzą się z romantycznością i przepychem, dlatego posiadacze ogrodów stosunkowo rzadko decydują się na tego typu ozdobę. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że obecnie na rynku możemy znaleźć różne rodzaje fontann, w tym również takie, które doskonale wpasują się we współczesne trendy. Nowoczesna fontanna ogrodowa charakteryzuje się wyjątkową prostotą i minimalizmem. Może składać się zarówno z jednego, jak i kilku elementów mających kształt geometrycznych brył w jednolitym, stonowanym odcieniu. Nowoczesna fontanna ogrodowa często posiada także wbudowane lampy ledowe, które oświetlają ją w ciemności, tworząc zachwycający efekt.

Nowoczesny styl jest wspaniałą propozycją dla osób kochających prostotę i minimalizm. Geometryczność i surowość wprowadzają do ogrodu ducha harmonii, który z pewnością przyciągnie wzrok niejednego przechodnia. Ponadto proste ozdoby pozwalają uniknąć wrażenia przepychu, dzięki czemu w ogrodzie panuje nastrój spokoju, umożliwiający relaks i wyciszenie się.