• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
kolumny ogrodowe

Półkolumna i kolumna w domu i ogrodzie – jak zaaranżować ten element?

Jeżeli szukasz ciekawego, niebanalnego, a jednocześnie eleganckiego sposobu na ozdobienie wnętrz, jak i przestrzeni ogrodowej, półkolumna sprawdzi się znakomicie. Jest to element dekoracyjny, który wpłynie na prestiż każdej lokalizacji. Charakteryzuje się prostym wykorzystaniem w celach dekoracyjnych, a jednocześnie dostępnością w atrakcyjnej cenie.

Eleganckie półkolumny wykonane z wysokiej jakości materiałów

W ofertach wielu producentów znajdziesz półkolumny i kolumny wykonane z różnego typu materiałów. My wykorzystujemy materiał FineCrete®, który przypomina naturalny marmur. Odznacza się wysoką jakością, odpornością na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Sprawdza się świetnie do tworzenia ozdób ogrodowych, jak i tych przechowywanych w domu. Co ważne, wyróżnia się unikalną cechą, jaką jest samoregeneracja. Rzeźby z kamienia i inne elementy ozdobne pozostaną z Tobą na bardzo długi czas, bez najmniejszych problemów.

Ozdoba o antycznym charakterze

Półkolumny dostępne są w różnej stylistyce, dlatego masz szansę w ciekawy sposób zaaranżować wnętrze domu, ogród zimowy, jak i ogród zewnętrzny. Co więcej, półkolumny dostępne są w różnych kształtach i wzbogacane o przeróżne zdobienia. Ty decydujesz, jak będzie wyglądała półkolumna, która zagości w Twoim ogrodzie lub domu.

Oczywiście półkolumny nie są jedynymi elementami ozdobnymi, które możesz wprowadzić do przestrzeni ogrodowej czy domowej. W otoczeniu roślinności lub jako niezależny element podkreślający klasę wnętrza możesz wykorzystać kolumny korynckie, które zwracają uwagę ze względu na zastosowane ozdoby. Świetnym wyborem są także kolumny jońskie, które wzbogacane są o ozdobną głowicę, o efektownym wykończeniu.

Wykorzystując kolumny i półkolumny w celach aranżacyjnych, zyskujesz stabilną, pięknie wyglądającą dekorację prezentującą się niezawodnie w niemal każdej przestrzeni zewnętrznej, jak i wewnętrznej.