• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
fontanna betonowa

Ogród z pomysłem, czyli fontanna ogrodowa otulona zielenią

Planujesz stworzyć prywatną oazę spokoju? Pomoże w tym fontanna ogrodowa kamienna umieszczona w cichym zakątku. Koniecznie otocz ją zielenią – bardzo dobrze sprawdzą się tuje, które szybko rosną, organizują i wygłuszają przestrzeń. Poniżej znajdziesz kolejne wskazówki!

Znane od lat, popularne do dziś

Fontanny znane były już w starożytności. Najstarsze pochodzą z Mezopotamii. Zawsze wzbudzały zachwyt ludzi, umieszczano je w widowiskowych centralnych miejscach w celu podkreślenia atrakcyjności przestrzeni. Pełniły zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. Stanowiły symbol spokoju, równowagi oraz życia. Jeżeli na tych aspektach w ogrodzie zależy ci najbardziej, fontanna ogrodowa z kamienia będzie dla ciebie znakomitą inwestycją.

Wybierając kamienne dekoracje do swojego ogrodu, robisz bardzo dobrą inwestycję na lata. Elementy wykonane w technologii FineCrete odznaczają się trwałością, atrakcyjnym wyglądem oraz funkcjonalnością. Są to ważne argumenty przemawiające na korzyść fontann w ogrodowej przestrzeni.

Cichy ogrodowy zakątek z szumem wody

Niezależnie, czy zdecydujesz się na małą, czy na dużą fontannę, możesz stworzyć efektowne miejsce w ogrodzie. Wystarczy umieścić ją w zaciszu, otoczyć przepiękną, gęstą roślinnością. Dobrym pomysłem jest zasadzenie w pobliżu zbiornika wody bluszczu. Roślina wytworzy niesamowity efekt wizualny, otulając elementy architektury ogrodowej i pobliskie drzewa. To tu wypoczniesz najbardziej, wsłuchując się w kojący szum wody. Wokół fontanny możesz ustawić także donice z roślinami, które urozmaicą przestrzeń.

Efektownie wyglądająca fontanna umieszczona w cichym zakątku ogrodowym sprawi, że ogród będzie intrygujący. Pierwszym krokiem do zrealizowania tych wszystkich planów jest wybór systemu wodnego działającego niezawodnie, a także materiału, z jakiego będzie wykonana fontanna. Kamienne i konglomeraty cieszą się największą popularnością ze względu na trwałość, poznaj bliżej nasze propozycje.