• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
rzezby antyczne do ogrodu

Ogród w stylu antycznym – co musi się w nim znaleźć?

Moda na styl antyczny w ogrodzie nie słabnie. Jest to bardzo wdzięczny motyw, który umożliwia ciekawe zaaranżowanie zarówno małej, jak i dużej przestrzeni.

Ogród w stylu antycznym harmonijnie wtapia się w krajobraz, zawiera ciekawe akcenty, które wyglądają bardzo naturalnie. Należy tutaj zrezygnować z geometrycznych form, surowego tła i ostrych kształtów. Znacznie lepiej sprawdzą się miękkie linie i koliste formy.

Figury i rzeźby w stylu antycznym

Mityczne piękno może zawitać w Twoim ogrodzie poprzez wyjątkowe figury i rzeźby przedstawiające postacie z mitologii. Nie może zabraknąć Wenus z Milo, Dawida czy Nike. Klasyka w postaci figur mitycznych bogów jest wdzięcznym rozwiązaniem do wielu przestrzeni ogrodowych. Wprawisz z ich pomocą w zachwyt gości, jesteś w stanie zaaranżować czarujący ogród, który będzie miał „to coś”.

Stylowa fontanna ogrodowa w antycznym wydaniu

Woda jako naturalny żywioł oczywiście musi wzbogacić ogród w stylu antycznym. Ale na pewno nie w banalnej formie. Warto wybrać fontanny bogato zdobione, najlepiej trzypoziomowe lub z mitologicznymi postaciami. Zapewni to piękny, naturalny dodatek, na który każdy zwróci uwagę, a jednocześnie będzie urozmaicał przestrzeń.

Kolumny i donice greckie w Twojej ogrodowej przestrzeni

Monumentalność kolumn umożliwi wyznaczenie ciekawych stref w ogrodowej przestrzeni. Możesz stworzyć z ich pomocą niesamowite kompozycje oplatane winoroślą. Ustawiając przy nich donice greckie wypełnione kwiatami np. begoniami, uda się przygotować ogród z silnym roślinnym motywem przewodnim.

Donice przepięknie wyglądają również na tarasie, jak i ustawione w różnych częściach ogrodu. Im większe, tym lepsze.

Postaw na oryginalność i antyczne motywy

Wybór figur, kolumn, donic i fontann nawiązujących do stylu antycznego jest naprawdę ogromny. Nie musisz ograniczać się do utartych schematów, możesz puścić wodzę fantazji. Niezależnie od tego, jakie formy dekoracyjne wybierzesz, stworzysz unikalną przestrzeń, która przetrwa przez lata, będzie wzbudzała Twoją dumę i radość każdego dnia.