• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
lawka ogrodowa

Ogród jak z bajki – jak go wyczarować?

Bajkowy ogród jest marzeniem wielu. Jak go stworzyć? Jakie rośliny i dekoracje wybrać? O czym pamiętać podczas projektowania? Prezentujemy garść inspiracji, które pomogą uzyskać prawdziwy efekt wow w ogrodzie!

Klimatyczna fontanna o baśniowym wyglądzie

Szum wody wydobywającej się z mocno zdobionej fontanny z elementami roślinnymi czy czterostopniowymi kaskadami na pewno pomoże w wyczarowaniu bajkowego klimatu w ogrodowej przestrzeni. Wrażenie zrobi już sama biała fontanna z kamienia, która prezentuje się elegancko, jest pełna klasy i wyrafinowanego stylu. Swobodnie pluskająca woda i promienie słońca odbijane w strumieniach przepięknie wypełniają centralny punkt w ogrodzie.

Warto wybrać wielostopniowy model z oryginalnymi zdobieniami, który będzie prezentował się nad wyraz efektownie. Wdzięczne pary amorów, postacie skryte pod parasolem, delikatne ptaki, a może fantazyjne zdobienia? Wśród propozycji z pewnością znajdziesz idealny wzór przenoszący do świata fantazji.

Figurki ozdobne do ogrodu w bajkowym wydaniu

Figurki zwierząt pomogą stworzyć uroczy klimat w Twojej ogrodowej przestrzeni. Możesz także zdecydować się na rzeźby Dziewczynki Czytającej czy Chłopca Piszącego. Motywy dziecięce i zwierzęce są nierozerwalnie związane ze światem bajek i pomogą „ożywić” ogród, nadając mu dynamiki. Warto umieścić je w dyskretny sposób pomiędzy krzewami, by stworzyć efekt tajemniczości.

Tajemnicze zakątki w bajkowym ogrodzie

W bajkowym ogrodzie obowiązkowo muszą znaleźć się zawiłe alejki i ustawione wzdłuż nich ławki kamienne, na których można będzie usiąść w gęstwinie roślin i zrelaksować się. Warto wytypować w przestrzeni ogrodowej miejsca na lampy i podświetlić trawy, krzewy i drzewa lub elementy dekoracyjne. Wieczorem delikatne oświetlenie stworzy klimat i zaakcentuje najciekawsze miejsca na podwórzu.