• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
kamienna fontanna do ogrodu

Nowoczesny ogród – jak stylowo go ozdobić?

Ogród jest miejscem wypoczynku i relaksu, dlatego warto zadbać o jego perfekcyjny wygląd. Pomogą w tym fontanny oraz rzeźby ogrodowe nowoczesne, które możesz wprowadzić do swojej przestrzeni.

Ogród musisz zaprojektować pod siebie, aby z wielką przyjemnością spędzać w nim czas. W internecie nie brakuje inspiracji, z których możesz skorzystać. Dostępne są także oferty producentów architektury ogrodowej, a wśród tych propozycji możesz znaleźć fantastyczne perełki, dzięki którym ogród będzie wyglądał niesamowicie.

Czym wyróżnia się nowoczesny ogród?

W nowoczesnym ogrodzie panuje ład, harmonia, proste, geometryczne kształty oraz naturalne barwy. Przestrzeń jest bardzo uporządkowana, co sprawia, że nic nie rozprasza wypoczynku. W tej przestrzeni charakterystyczne są równo przystrzyżone żywopłoty, zadbane trawniki, równe płyty chodnikowe oraz geometryczne iglaki.

Wśród architektury królują przede wszystkim oczka wodne oraz proste fontanny ogrodowe nowoczesne. Nie brakuje żwirowanych ścieżek prowadzących do różnych części ogrodu, ale także nowoczesnych tarasów i podestów. Pożądane są wszelkie proste, oszczędne formy i akcenty dekoracyjne, takie jak prostokątne betonowe donice czy przybierające formę geometryczną.

Rzeźby w nowoczesnym ogrodzie

Jeżeli chcesz wprowadzić rzeźby do nowoczesnej przestrzeni ogrodowej, postaw na minimalizm. Nie można tutaj zbyt mocno szaleć z formami, ponieważ za bardzo rozproszysz harmonię, która jest tutaj niezbędna. Rzeźby ogrodowe nowoczesne są minimalistyczne, często mocno wtapiają się w zieloną przestrzeń. Oczywiście są widoczne, ale nie wysuwają się na pierwszy plan. Mogą to być niewielkie figury zwierząt znakomicie urozmaicające każdy ogród, np. psy, koty, żaby. Na pewno jednak należy unikać dużych posągów, które nowoczesną przestrzeń mocno by przytłoczyły.

Zainspiruj się powyższymi podpowiedziami, szukaj pomysłów i sprawdź naszą ofertę, by stworzyć perfekcyjny ogród w duchu minimalizmu. Do dzieła!