• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
Modny i stylowy taras

Modny i stylowy taras, czyli donice nowoczesne w towarzystwie bujnej roślinności

Niejeden właściciel posiadłości z tarasem z pewnością zastanawia się, jak uatrakcyjnić swój taras, aby z jeszcze większą przyjemnością móc spędzać tam wolny czas. Tego rodzaju przestrzeń jest fantastycznym rozwiązaniem, dlatego zdecydowanie warto zadbać o jej wygląd, aby swoim stylem zachwycała nie tylko właścicieli, lecz także gości. Jak jednak to zrobić? Czym udekorować taras, aby go nie zagracić, a nadać niebanalnego charakteru? Sprawdźmy!

Nowoczesny sposób na taras – donice na roślinność

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że to co taras kocha najbardziej, to każda forma naturalności, która pozwoli mu być „przedłużeniem” ogrodu. W związku z tym najlepszym typem dekoracji dla na pewno będzie szeroko rozumiana roślinność. Zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń – takie hasło powinno przyświecać gospodarzom marzącym o atrakcyjnym, stylowym i modnym charakterze tego specjalnego miejsca. Pamiętajmy, że wspomniana roślinność musi być umieszczona w odpowiednich do tego pojemnikach. Mowa tu oczywiście o szalenie w ostatnim czasie modnych donicach. Najlepszym wyborem będą donice nowoczesne, dzięki którym niejeden taras natychmiast wyda się bardziej elegancki i zadbany. Warto także zwrócić uwagę na misy ogrodowe duże oraz małe, które podobnie jak donice nadają tarasom prawdziwego, modernistycznego uroku i dopełnią kompozycje roślinne. Materiały takie jak kamień czy beton architektoniczny będą w tym przypadku strzałem w dziesiątkę!

Odpowiedni dobór elementów na taras

Idąc dalej, podczas urządzania tarasu koniecznie trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wystarczy zaopatrzyć się w roślinność i donice, aby cała przestrzeń wyglądała interesująco. Dobrze jest dobierać każdy element szczegółowo, tak aby dekoracje współgrały ze sobą i uzupełniały się nawzajem. Jeśli decydujemy się na jakiś konkretny rodzaj czy kolor donic, warto iść w tym określonym kierunku, aby wszystko do siebie pasowało. Niezależnie, na co się zdecydujemy, czy będzie to donica gliniana duża lub mniejsza, czy misa ogrodowa, ważna jest konsekwencja i umiar.

Jak zatem widać, taras można pięknie udekorować, czerpiąc inspiracje z obowiązujących trendów. Jest to zadanie bez wątpienia warte zachodu, gdyż stylowy i modny taras może być niebywałą wizytówką domu i miejscem relaksu dla całej rodziny.