• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
kolumny do ogrodu

Kolumny w ogrodzie – jak je wykorzystać w aranżacji?

Kolumny w ogrodzie to jeden z najciekawszych sposobów na jego upiększenie. Dodają nieco klasycznego piękną do naszego miejsca wypoczynku. Trzeba jednak uważać, by ta ozdoba nie wyglądała pretensjonalnie i nowobogacko. Jak odmienić ogród dzięki kolumnom? Jak je rozmieścić?

Jakie kolumny wybrać do ogrodu?

Najlepiej postawić na klasykę. Kolumny to element wywodzący się z antyku, dlatego trzeba uważać na nowoczesne potworki. Nie tylko zepsują one klimat ogrodu, ale możemy też przez nie wyjść na osobę bez dobrego smaku. Ogród z kolumnami powinien mieć klasycystyczny charakter. Wybierzmy więc piękne kolumny jońskie, doryckie lub te najbardziej ozdobne – korynckie. Te wszystkie style pochodzą ze starożytnej Grecji, można więc używać ich bez obaw. Pamiętajmy, że właśnie takie modele są najbardziej eleganckie.

Jak rozmieścić kolumny w ogrodzie?

Możemy zdecydować się na pojedyncze, postarzane kolumny, które nadadzą ogrodowi tajemniczości. Użyjmy tutaj kolumn doryckich lub jońskich i umieśćmy je dyskretnie w zacienionych zakątkach ogrodu. Inną propozycją jest zbudowanie w ogrodzie pawilonu w stylu klasycystycznym. Kolumna koryncka będzie tutaj odpowiednim wyborem.

Posadźmy przy pawilonie róże lub inne pnące rośliny, które dodatkowo wzbogacą jego wygląd. Jej ozdobny kapitel będzie doskonale się komponować z tymi roślinami. Jest jeszcze jeden ciekawy sposób na użycie kolumn w ogrodzie. To umieszczenie ich wzdłuż ścieżki.

Trzymając się powyższych zasad, możemy bez problemu zaaranżować ogród z kolumnami przy swoim domu. Greckie kolumny i przemyślane ich rozmieszczenie, to wszystko, czego nam trzeba, by stworzyć interesujący ogród.