• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
donice do Twojego ogrodu

Klasyczna forma i nowoczesna kolorystyka, czyli najmodniejsze donice do Twojego ogrodu

Piękne otoczenie wokół domu w postaci własnego ogrodu zawsze jest źródłem radości wszystkich domowników i ich gości. Relaks wśród zadbanych roślin i eleganckiej architektury ogrodowej to bowiem wielka przyjemność. Donice ogrodowe współgrające z designem zabudowań znajdujących się na działce niezaprzeczalnie będą stanowić ozdobę naszej oazy. Ich klasyczna forma i modna kolorystyka idealnie wyeksponuje drzewka owocowe, kwiaty czy krzewy.

Kamienne, betonowe lub ceramiczne

Donica zewnętrzna musi być wykonana z bardzo wytrzymałego materiału. Przykładowo donice kamienne FineCrete przez cały rok mogą pozostawać na zewnątrz, gdyż są odporne na duże amplitudy temperatur, wilgoć oraz nadmierne nasłonecznienie. Zwykle przyjmują nieco nieregularne kształty, gdyż są wykute z większej bryły kamienia. Sprawdzą się w przypadku romantycznych ogrodów utrzymanych w angielskim stylu lub ogrodów wiejskich, w których panuje swojski, swobodny klimat.

Dla miłośników surowego i minimalistycznego designu bardziej odpowiednie będą natomiast donice ogrodowe betonowe FineCrete, które pozwolą stworzyć uporządkowaną, nowoczesną aranżację zieleni. Ich gładka struktura, geometryczny kształt oraz neutralna kolorystyka (czerń, tytan) sprawia, że będą stanowić bardzo unikatową oprawę ogrodu. Donice z betonu architektonicznego są oczywiście nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe. Beton FineCrete jest bowiem odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki pogodowe. W tym przypadku warto też dodać, że donice ogrodowe betonowe FineCrete stanowią bardzo uniwersalną bazę dla aranżacji zieleni.

Równie popularnym rozwiązaniem są donice ogrodowe ceramiczne, dostępne w zróżnicowanych wersjach kolorystycznych i rozmiarach. Idealnie nadają się do urządzenia kwiatowego ogrodu w stylu prowansalskim lub rustykalnym. Z powodzeniem można je wykorzystać także do stworzenia kącika z ziołami i warzywami.

Nowoczesne donice ogrodowe powinny łączyć w sobie trwałość, wygodę użytkowania oraz stylowy wygląd. Ponadto muszą być spójne z aranżacją przestrzeni wokół domu oraz zapewniać optymalne warunki do wzrostu roślin. W zależności od indywidualnych preferencji można zdecydować się na donice betonowe, kamienne lub ceramiczne.