• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
donice z kamienia

Kamień w ogrodzie – jakie rozwiązania warto wybrać?

Posiadasz własny ogród? Zastanawiasz się, jak urozmaicić i ozdobić jego przestrzeń, by była jeszcze bardziej i interesująca? Aktualnie niezwykle dużym uznaniem wśród profesjonalnych ogrodników, jak i amatorów czy pasjonatów cieszą się różnego rodzaju wyroby z kamienia, które niejednemu ogrodowi nadać mogą wyjątkowego charakteru. Jakie ozdoby z kamienia do ogrodu warto wybrać?

Po pierwsze fontanny i płyty z kamienia

Tym, co bez wątpienia jest warte naszej uwagi, są różnorodne fontanny ogrodowe z kamienia. Jest to sposób na to, aby w szybki oraz łatwy sposób zaaranżować przestrzeń naszego ogrodu. Fontanny tego typu są luksusowym elementem, który od razu rzuca się w oczy. Przyciągają uwagę, zachwycają, dodają całemu ogrodowi dostojności i niepowtarzalnego klimatu. Warto zwrócić uwagę na płyty chodnikowe, które również podbiły już serca niejednego właściciela mniejszego lub większego ogrodu. Takie płyty z kamienia to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie solidność i wytrzymałość, a przy okazji zależy im także na imponującym efekcie wizualnym. Można nimi wytyczać ścieżki wśród roślinności i tworzyć ciekawe kompozycje.

Po drugie eleganckie kamienne donice i figurki 

Popularnością cieszą się obecnie także eleganckie kamienne donice do ogrodów. Właściciele zielonych przestrzeni doceniają tego rodzaju asortyment, ponieważ jest niezwykle uniwersalny. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu donic z kamienia w ogrodzie zapanuje ład i porządek. Dodadzą ogrodowi przytulności i niebanalnego designu, urozmaicając podwórze. Idąc dalej, należy zwrócić uwagę też na figurki ozdobne do ogrodu, dzięki którym niejedna przestrzeń ogrodowa zmieniła się nie do poznania. Jest to pomysł szczególnie dla tych, którzy lubią bardziej ekstrawaganckie rozwiązania i nie znoszą nudy. Figurki ogrodowe wspaniale sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych ogrodach.

Jak zatem widać, wybór wyrobów do ogrodu z kamienia jest szeroki. Ten materiał zyskał dużą sympatię wśród ogrodników. Nic zresztą dziwnego – kamienne ozdoby są niezwykle inspirujące i pomysłowe.