• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
dekoracje kamienne do ogrodu

Jak zaaranżować ogród hotelowy?

Atrakcyjne zaaranżowanie ogrodu i jego wkomponowanie w hotelową przestrzeń może uprzyjemnić pobyt i wpłynąć na pozytywny odbiór wszystkich gości. Człowiek od razu czuje się lepiej, gdy otacza się roślinną. Szczególnie podczas wyjazdu wakacyjnego.

Rośliny w towarzystwie fontanny i figur ogrodowych

Możliwości, z których możesz skorzystać, jest wiele. Dobór roślin najlepiej jest pozostawić profesjonalistom, którzy pod tym względem zaplanują przestrzeń idealnie. Następnie zadbają o jej utrzymanie, zgodnie ze wszystkimi niezbędnymi wytycznymi. Musisz przewidzieć te działania w budżecie. To, że stworzysz dla hotelu pięknych ogród nie wystarczy. Musi on przez cały czas prezentować się efektownie.

Do aranżacji ogrodu w hotelu niezbędna jest znajomość gatunków roślin, które można wprowadzać na tereny obiektów publicznych. Rośliny mają nie tylko ładnie wyglądać, ale nie mogą zakłócać odpoczynku ani generować dodatkowych problemów dla hotelu. Warto dokładnie przemyśleć wybór, a także umiejscowienie konkretnych gatunków.

Pamiętaj, aby stworzyć aranżację, która nie tylko będzie atrakcyjna wizualnie, ale również funkcjonalna. Zaplanuj miejsca rekreacyjne. Stwórz ciche zakątki, umieszczając w nich ławki z kamienia, na których goście hotelowi będą mogli usiąść, aby kontemplować otaczającą przyrodę. Musisz zachęcić ich do spędzania jak największej ilości czasu w ogrodzie.

Jeżeli prowadzisz hotel dla rodzin z dziećmi, warto, aby na zielonym terenie był mini plac zabaw: huśtawka, zjeżdżalnia, piaskownica. Podstawowe sprzęty do zabawy wywołają radość u dzieci, a Tobie zapewnią dobre opinie.

Dostosuj atrakcje do wielkości ogrodu

Niezależnie od tego, czy dysponujesz dużymi czy małymi terenami zielonymi wokół hotelu, możesz wykorzystać dopasowane do dostępnego miejsca dekoracje uatrakcyjniające przestrzeń. W dużych, rozległych ogrodach pięknie będzie wyglądała imponująca fontanna z kamienia z ornamentowanymi zdobieniami, wokół której ustawione miejsca do siedzenia zachęcą do obserwowania tego, jak fantastycznie działa.

W mniejszych ogrodach jako atrakcję pięknie wtapiającą się w zieloną przestrzeń możesz wykorzystać figurki kamienne. Posągi mitologicznych postaci, abstrakcyjne rzeźby, figurki zwierząt – opcji do wyboru jest naprawdę dużo.