• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
wyposażenie ogrodu

Jak podkreślić aranżację nowoczesnego ogrodu?

Ogród nowoczesny stanowi duże wyzwanie aranżacyjne. Efekt finalny jest jednak zachwycający, dlatego warto przyłożyć dużą uwagę do dobierania poszczególnych elementów, które będą go tworzyć.

Czym wyróżnia się nowoczesny ogród?

Podstawą przy aranżowaniu nowoczesnego ogrodu jest jego spójność z już istniejącym budynkiem. Nie ma tutaj mowy o stosowaniu wyszukanych form, jeżeli obiekt jest prosty, minimalistyczny. Trzeba stawiać przede wszystkim na funkcjonalne rozwiązania umożliwiające komfortowe korzystanie z przestrzeni ogrodowej. Bardzo chętnie w nowoczesnych podwórkach wykorzystywane są geometryczne formy.

Stal, beton, plastik i szkło to najchętniej stosowane materiały w ogrodach nowoczesnych. Wykonane z nich rzeźby, donice czy fontanny wyróżniają się prostotą, elegancją, a jednocześnie pozwalają na umieszczenie w przestrzeni ogrodowej w sposób przejrzysty.

Jakich elementów nie może zabraknąć w nowoczesnym ogrodzie?

Choć ogród nowoczesny jest minimalistyczny, musisz wprowadzić do niego kilka podstawowych elementów. Oczywiście powinny to być donice ogrodowe, najlepiej w kształcie prostokąta lub kwadratu, w kolorze czarnym lub szarym, bez żadnych dodatkowych ozdób. Jeżeli rzeźby ogrodowe, to wyłącznie minimalistyczne. Mogą to być różnego typu zwierzęta, ale oczywiście proste w formie. Świetnym przykładem nowoczesnej formy jest rzeźba Khloe i Nolan o subtelnym kształcie.

W nowoczesnym ogrodzie obowiązkowo powinny stanąć także fontanny ogrodowe, które działają kojąco na zmysły użytkowników, a jednocześnie przepięknie aranżują przestrzeń. Na jakie propozycje możesz się zdecydować? Bardzo dobrym wyborem będzie fontanna Protille, która posiada podstawę w kształcie koła i niewielkie zdobienia. Nowoczesna aranżacja ogrodu oprócz fontanny może także obejmować oczka wodne. Dostępne w uniwersalnej formie zagwarantują piękne dopełnienie przestrzeni.

Pamiętaj również, aby ogrodową przestrzeń wzbogacić o oświetlenie. Uzyskasz w ten sposób funkcjonalną przestrzeń do korzystania o każdej porze dnia i nocy. Poznaj więcej inspiracji, przeglądając naszą ofertę!