• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
elegancki ogrod

Jak nadać ogrodowi eleganckiego charakteru?

Jeśli właśnie planujesz projektowanie przestrzeni przed swoim domem, z pewnością zastanawiasz się, jak urządzić ogród, aby wyglądał elegancko oraz nowocześnie i w jakie elementy go wyposażyć. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek i garść inspiracji – pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach!

Ozdoby wykonane z naturalnych materiałów

Coraz częściej do budowy tarasów  oraz ozdabiania ogrodów wykorzystywane są materiały o naturalnym wyglądzie takie jak drewno albo kamień FineCrete, które świetnie komponują się z zielenią. Wyglądają doskonale na nawierzchni z kostki granitowej czy też na puszystej murawie. Jeżeli zależy Ci na eleganckim wykończeniu, zdecyduj się na kamień FineCrete – stworzone z niego fontanny ogrodowe oraz figurki ogrodowe to powiew klasyki nadający miejscu niepowtarzalnego charakteru. Jego zaletą jest to, że jest odporny na zabrudzenia powstałe w wyniku działających czynników atmosferycznych: deszcz, śnieg czy nasłonecznienie oraz nie wymaga konserwacji.

Meble ogrodowe

Ozdoby ogrodowe: figurki ogrodowe oraz fontanny doskonale komponują się z meblami ogrodowymi. Dzięki nim możesz stworzyć ciekawe miejsca sprzyjające odpoczynkowi i rekreacji, zaaranżować taras i miejsce przed domem, z którego podziwiać można roślinność.

Rodzaje fontann ogrodowych 

Fontannę ogrodową możemy ustawić w oczku wodnym, które jest zamkniętym obiegiem. Dlatego nie trzeba do niej doprowadzać wody. Kolejnym rodzajem fontann są figurki przelewające wodę – mogą przedstawiać zwierzęta, formy roślinne lub postaci mitologiczne. Figurki często są umieszczane na specjalnym postumencie. Dostępne są również fontanny wolnostojące. Idealnie nadają się do niewielkich ogrodów, których nie ma oczka wodnego. Fontanna wolnostojąca zawiera: podstawę, różne ilości mis, i figurkę wieńczącą czubek. Ciekawym rozwiązaniem jest fontanna przyścienna. Zwykle taka fontanna jest wykonana z płyty z ozdobnym elementem, z którego tryska strumień, oraz misy, która gromadzi wodę. Fontanna przyścienna doskonale sprawdzi się w ogrodach, które są zaaranżowane w stylu romantycznym. Pięknie prezentuje się na murze, który jest porośnięty pnączem.

Fontanna ogrodowa, meble z kamienia, a także figurki ogrodowe należą do ozdób, które świetnie uzupełnią Twój ogród – sprawdź dostępne wzory i ciesz się elegancją w swoim ogrodzie!