• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
kamienne donice

Jak ciekawie zaaranżować ogród zimowy?

Koncepcji na urządzenie ogrodu zimowego jest wiele – w końcu jedni cenią skromny minimalizm, inni zdobnictwo i przepych. Jak stworzyć przestrzeń, która będzie zarazem efektowna i uporządkowana?

Zielony pokój ze szklanym dachem? A można otwarta tarasowa przestrzeń?

Ogrody zimowe najczęściej kojarzą się z wysokimi przeszkleniami na ścianach oraz na dachu. Gwarantują bliskość z naturą także jesienią i zimą, gdy temperatury są już zbyt niskie, aby spędzać czas na zewnątrz. Niektórzy decydują się jedynie na przysłonięcie przezroczystymi kotarami otwartego, zwykle drewnianego tarasu. To również dobry sposób, aby w cieplejsze dni poprzebywać na zewnątrz, jednocześnie chroniąc się przed wiatrem czy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Ogród zimowy jest pewnego rodzaju przedłużeniem tradycyjnego ogrodu, pozwala na wytworzenie zielonej przestrzeni w strukturze domu. Gdy za oknem jest ponuro, szaro i deszczowo, na pewno poprawisz sobie humor, przebywając w otoczeniu roślin i przepięknych ozdób kamiennych.

Inspiracja dla miłośników wodnych ozdób ogrodowych

Szum wody działa kojąco, uspokajająco i wyciszająco. Warto zdecydować się na fontannę także w zimowym ogrodzie, co nada mu wyjątkowego charakteru. Fontanna z kamienia może przybrać różny rozmiar – w zależności od tego, jak dużą przestrzenią użytkową dysponujesz. Każdy wariant jest w stanie pięknie udekorować przestrzeń, szczególnie, jeżeli stworzysz wyjątkową kompozycję roślinną wokół. Kamienne donice, w których znajdą się kolorowe kwiaty czy sukulenty, na pewno w tym pomogą. Dobrze, aby były dostępne w tym samym kolorze, co fontanna. Uzyskać można dzięki temu pożądany efekt spójności.

Przy ciekawym zaaranżowaniu przestrzeni, zyskasz wyjątkowe miejsce do spędzania czasu w zimowe, długie wieczory. Bujna roślinność, gustowna fontanna, kojący szum wody i ciekawe figury z kamienia pozwolą stworzyć Ci miejsce, które da Ci namiastkę lata i w którym zrelaksujesz się po ciężkim dniu.