• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
meble z kamienia

Jak ciekawie i efektownie zaaranżować niewielką przestrzeń przed domem?

Ogród przed domem, nieważne czy duży czy mały, warto zaaranżować w ciekawy sposób. Możesz to zrobić, wykorzystując elementy małej architektury.

Małe fontanny ogrodowe idealne do niewielkiego ogrodu

Nie zajmują dużej ilości miejsca, a wprawiają domowników w relaks i odprężenie po ciężkim dniu, gdy żar leje się z nieba. Ciekawym wyborem do małego ogrodu będą studzienki, które można umieścić bezpośrednio przy elewacji lub ogrodzeniu. Zapewnią dostęp do wody, a jednocześnie przepięknie ozdobią przestrzeń. Można także zdecydować się na jednopoziomową fontannę o małych wymiarach, a Twój ogród zyska przepiękny i efektowny punkt wodny.

Piękna prezentacja roślin w ogrodowej przestrzeni

Niezastąpionym sposobem na idealne zaprezentowanie kwiatów w ogrodowej przestrzeni są donice kamienne dostępne w różnych kształtach i wielkościach. Wybierać możesz spośród donic klasycznych, geometrycznych, kolorowych. Przeróżne rozmiary do wyboru sprawiają, że świetnie wkomponujesz je do niemal każdej przestrzeni ogrodowej, także tej o ograniczonej powierzchni.

Postaw na efektowne oświetlenie

Jeżeli nie ma w ogrodzie miejsca na rzeźby i inne efektowne instalacje, wybierz ozdobne oświetlenie, które łączy dwa w jednym: praktyczne oświetlenie i przepiękną konstrukcję, która zwraca uwagę. Obecnie dostępne są specjalne lampy, które przypominają figurki, ale z funkcją oświetlania przestrzeni. Możesz wybrać np. amorka, który doświetli wybrany zakątek ogrodowej przestrzeni.

Wiszące dekoracje

Jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca, postaw na wiszące dekoracje, które można zawiesić na ogrodzeniu lub elewacji domu. Są ciekawym rozwiązaniem, które podkreśli charakter do ogrodu. Wśród ozdób o takiej formie znajdziesz m.in. na ornamenty, płyty wiszące prezentujące lwią twarz czy miniaturowe podobizny aniołków.

Zadbaj o niepowtarzalny klimat w Twoim ogrodzie

Z pomocą kilku podstawowych dekoracji, takich jak fontanny, donice czy lampy możesz zaaranżować wyjątkową przestrzeń ogrodową, w której z wielką przyjemnością spędzisz wolny czas.