• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
Fontanna ogrodowa

Fontanna ogrodowa – stwórz ogród jak z bajki!

Nadchodzi lato, a wraz z nim piękna, słoneczna pogoda. Większość z nas marzy o spędzeniu tego czasu w swoim pięknym ogrodzie. Przed rozpoczęciem sezonu należy zadbać o wygląd ulubionego miejsca na naszym podwórku. Oprócz pięknie kwitnących i zielonych drzew i krzewów doskonałą ozdobą są również fontanny. Ogród zyska wtedy swój klimat, a całość będzie wyglądać jak z bajki.

Fontanna: jak i gdzie?

Żeby nasz ogród doskonale się prezentował, musimy wybrać odpowiednie miejsce do ustawienia fontanny. W większości zostaje ona umiejscowiona na środku ogrodu, co pozwala na swobodne przemieszczanie się wokół niej i podziwianie z każdej strony. Kiedy wybierzemy miejsce, pozostaje nam zakupić odpowiedni dla nas model. Tylko na co się zdecydować?

Fontanna najlepsza dla Ciebie

Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów fontann ogrodowych. Od tych składających się z jednego elementu, aż po te bardziej skomplikowane i rozbudowane. Do wyboru mamy również ilość poziomów fontanny oraz jej głębokość. Czym warto kierować się przy wyborze? Oczywiście gustem.
Najbardziej popularne są fontanny kamienne. A wszystko to za sprawą struktury kamienia. Pozwala on na uzyskanie bardzo skomplikowanych kształtów, które będą doskonale widoczne. Dzięki temu pozwalają na mnogość wzorów. Fontanna jest centralnym punktem naszego ogrodu, warto więc, żeby była elegancko ozdobiona. Ale to nie wszystkie zalety kamiennej fontanny. Jest łatwa w montażu i nie wymaga specjalistycznych narzędzi.

Elegancja i wytrzymałość

Fontanna kojarzy nam się z luksusem i elegancją. Ale czy jest tak w rzeczywistości? Obecnie fontanny można kupić w atrakcyjnych cenach, bez obawy, że wydamy na nią majątek. To samo tyczy się także modeli kamiennych. Kolejnym plusem jest trwałość kamienia, który nie niszczy się pod wpływem warunków atmosferycznych, a koszty utrzymania są naprawdę bardzo małe. Jest to więc niewielka inwestycja na lata, która będzie umilać nasz codzienny relaks w ogrodzie.

Aby uzyskać bajkowy wygląd naszego ogrodu, nie trzeba wielu inwestycji ani ogromu pracy. Jeden element pozwoli nam na osiągnięcie upragnionego celu. Kto nie lubi spędzić czasu w ogrodzie, wsłuchując się w delikatny szum wody…?