• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
figury ogrodowe

Figury ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Z roku na rok, coraz więcej osób zastanawia się, jak zaaranżować swój ogród, by wyróżniał się na tle innych. Rosnącą popularnością cieszą się urokliwe oczka wodne, dekoracyjne kamienne fontanny czy figury ogrodowe, które są oryginalną ozdobą niejednej działki.

Jak wybrać figurę ogrodową

Decydując się na zakup tego rodzaju wyposażenia ogrodu, musisz się zastanowić, jaka kamienna rzeźba najlepiej będzie do niego pasowała. Właściwe wkomponowanie figury do miejsca, które ma relaksować to już połowa sukcesu. Przemyśl zatem, jaka kamienna figura doda stylu i elegancji Twojemu ogrodowi. Popularne przez lata gipsowe krasnale nie są już jedyną opcją i z powodzeniem znajdziesz rzeźbę w pełni oddającą charakter stylowej działki. Figury ogrodowe często nawiązują wzornictwem do antycznych form – starożytnych bogów i pięknych bogini. Wybierając odpowiedni wzór, zastanów się także nad materiałem, z którego figura jest wykonana. Do tych najbardziej trwałych i solidnych należą rzeźby z konglomeratu FineCrete. Nie potrzebują one konserwacji i będą cieszyć Twoje oko przez długie lata. Niewątpliwą zaletą konglomeratowych figur jest fakt, że są one odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie straszne im deszcze i mrozy i w niezmienionej formie, bez żadnych ubytków udekorują ogród o każdej porze roku. Dzięki tym niezwykłym okazom stworzysz niesamowitą przestrzeń, a odpowiedni wybór figur nada całkiem nowy, niebanalny rys zaaranżowanym przestrzeniom.

W jakiej aranżacji najlepiej sprawdzą się figury ogrodowe?

Tak naprawdę nowoczesne rzeźby kamienne są doskonałym dodatkiem w każdej stylizacji ogrodu. W otoczeniu bujnej roślinności, ozdobnych krzewów i kolorowych kwiatów urozmaicą każdą przestrzeń. Przepięknie prezentują się w okolicy klimatycznego oczka wodnego oraz kamiennej fontanny, podkreślając piękno i niepowtarzalność miejsca. Z bogatej oferty figur z konglomeratu możesz wybrać niskie miniatury albo bardziej okazałe rzeźby naturalnych rozmiarów.