• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
fontanna ogrodowa

Co warto wiedzieć o fontannach ogrodowych przed zakupem?

Ogród jest ważną częścią każdego domu. Należy zwrócić uwagę na jego aranżację, jak i zastosowane w nim elementy. Jedną z nich może być fontanna, która wpłynie na atrakcyjny odbiór przestrzeni.

Najważniejsze parametry fontanny ogrodowej

Fontanna ogrodowa musi być zasilana wodą pozbawioną jakichkolwiek zabrudzeń. Nie mogą w niej pływać żadne elementy, ponieważ szybko dojdzie do zanieczyszczenia filtrów. Najczęściej części pompy przy fontannach są bardzo małe, aby można było system ukryć w roślinności lub w samej strukturze obiektu.

Kupując fontannę warto zwrócić uwagę na wydajność pompy oraz zdolność do podnoszenia strumienia wody. Dobrze, aby system był energooszczędny, co pozwoli na ograniczenie kosztów przez właściciela, jeżeli chodzi o rachunki za prąd. Koniecznie zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana została konstrukcja. Jeśli zależy Ci, aby fontanna posłużyła długo, nienagannie się prezentowała i nie wymagała konserwacji, postaw na kamień FineCrete.

Jakie funkcje może spełniać fontanna ogrodowa?

Fontanny w ogrodowej przestrzeni sprawiają, że jest tam chłodniej, co szczególnie odczujemy w upalne lato. Szum wody działa ponadto bardzo kojąco, umożliwia wyciszenie i relaks po ciężkim dniu w pracy. To także prawdziwy raj dla fanów małej architektury ogrodowej, którzy nie wyobrażają sobie, aby w ich ogrodzie nie było żadnych urozmaiceń poza roślinnością.

Fontanna z kamienia znakomicie wtapia się w zieloną przestrzeń, jest jej integralną częścią. Gwarantuje, że Twój ogród będzie prezentował się w niezwykle efektowny sposób.

Pamiętaj, aby przy zakupie fontanny zwracać uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa, walory estetyczne, jak i praktyczne zastosowanie małej architektury. Łącząc te aspekty, z zakupu uzyskasz pełne zadowolenie.