• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
umieszczenie fontanny w ogrodzie

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na umieszczenie fontanny w ogrodzie?

Fontanny ogrodowe z kamienia to marzenie wielu właścicieli domów – elegancja i nienarzucająca się wytworność stanowią pożądany efekt. Aranżacja przestrzeni wokół domu z wykorzystaniem małej architektury podkreśla charakter budynku i jednocześnie zaprasza do spędzenia czasu w zaciszu własnego podwórza. Zanim jednak fontanna z kamienia zagości w ogrodzie, warto uważnie przyjrzeć się ofertom i skonfrontować je z własnymi oczekiwaniami oraz możliwościami technicznymi.

Serce ogrodu – fontanna ogrodowa z kamienia

Kompozycja roślinności i wody zawsze była czymś, co koi nerwy i nastraja do niespiesznego relaksu. Nic więc dziwnego, że fontanny ogrodowe z kamienia cieszą się tak dużą popularnością. Zanim marzenia staną się rzeczywistością, trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na źródło wody. Do wyboru zainteresowanych pozostają:

  • fontanny ogrodowe z kamienia do oczka wodnego
  • wolnostojące ogrodowe fontanny z kamienia
  • przyścienne kamienne fontanny ogrodowe.

Jeśli w ogrodzie znajduje się już oczko wodne, a pozostała przestrzeń nie pozwala na zamontowanie kolejnego elementu architektonicznego, umiejscowienie kamiennej fontanny w oczku wodnym podnosi jego walory. W ogrodzie o mniejszej powierzchni sprawdzą się wersje przyścienne, a w pozostałych przypadkach można wybrać fontannę wolnostojącą.

Wielkość i kształt fontanny jest determinowany przede wszystkim indywidualnymi oczekiwaniami i upodobaniami. Fontanna ogrodowa z kamienia współgrająca z architekturą budynku i przyjętym stylem stanie się biżuteryjnym dopełnieniem przykuwającym uwagę.

Czy montaż fontanny ogrodowej oznacza rewolucję?

Wiele osób rezygnuje z zakupu fontanny, ponieważ boi się, że ich ogród stanie się wielkim miejscem wykopów. Tymczasem nowoczesne fontanny ogrodowe są proste w montażu. Wystarczy odpowiednie miejsce, filtr, pompa wody i można rozpoczynać pracę. Chcąc cieszyć się modnym elementem architektury w ogrodzie, warto skupić się na wybraniu odpowiedniego modelu, a kwestie montażu i uruchomienia pozostawić specjalistom.

Dzięki fachowo wykonanej usłudze można przez wiele lat cieszyć się pięknym widokiem fontanny i pozwalać się urzekać delikatnemu szumowi wody. Ogrodowe fontanny z kamienia to dobrodziejstwo, które nie wychodzi z mody, wprost przeciwnie, zawsze znajduje się na liście pożądanych elementów w przestrzeni wokół domu.