• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
figury do ogrodu

5 najciekawszych rzeźb ogrodowych z motywem zwierzęcym

Figury i rzeźby ogrodowe stały się stałym elementem przydomowych ogrodów. Można kupić je od renomowanych producentów, dlatego ich trwałość jest bardzo duża. Największą popularnością cieszą się rzeźby z motywem zwierzęcym. Na jakie propozycje w szczególności warto postawić?

1.Rzeźba ogrodowa Portos

Pies jako rzeźba ogrodowa? Zdecydowanie tak! Wiele osób decyduje się na ten motyw z miłości do zwierząt. Chcą, aby oprócz żywego pupila w ich otoczeniu znajdował się także ten z kamienia. Piękny piesek rozczuli każdego, a również będzie prezentował się przepięknie w ogrodowej przestrzeni.

2. Figura ogrodowa Rufus

Jeżeli w Twoim ogrodzie zagościł już pies, nie może zabraknąć również majestatycznego kota. Dzięki temu zyskasz imponujący zwierzyniec w klasycznym wydaniu. Kot czujnie będzie obserwował to, co dzieje się w jego najbliższym otoczeniu. Wprowadzi nieco spokoju do ogrodu i na pewno każdy zwróci na niego uwagę.

3. Żaba w pobliżu sadzawki

Żab w ogrodowej przestrzeni nigdy za wiele! Ściśle są związane z ogrodową przestrzenią, dlatego warto pomyśleć o ich zakupie, jeżeli chcesz w ogrodzie mieć wszystkie najpopularniejsze zwierzęta. Umieszczona rzeźba na kamieniu w pobliżu stawu czy oczka wodnego będzie prezentowała się w niezwykle efektowny sposób, a przecież o to właśnie chodzi.

4. Lew Wielki Prawy

Majestatyczny lew może strzec bramy wjazdowej lub furtki prowadzącej wprost do drzwi wejściowych. Spowoduje, że posiadłość będzie odbierana jako bardzo okazała. Duży posąg lwa na pewno zrobi wrażenie na każdym.

5. Smok

W Twojej ogrodowej przestrzeni może znaleźć się efektowny smok – szczególnie wpisze się w projekt ogrodu w stylu japońskim. Dostępny w nieco nietypowym, nieoczywistym kształcie będzie prawdziwą ozdobą ogrodowej przestrzeni.