• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
dekoracja ogrodowa

5 ciekawych pomysłów na ozdobienie ogrodu

Ogrodowa aranżacja nie powinna być nuda i musisz o to zadbać! Wystarczy zdecydować się na odpowiednie ozdoby, a przestrzeń zostanie zaaranżowana w oryginalny i pomysłowy sposób.

Fontanny są niesamowitym pomysłem na dekorację ogrodu

Kamienne elementy małej architektury, których najlepszym przedstawicielem jest fontanna z kamienia, dają duże możliwości aranżacyjne. Stanowią realistyczny, a jednocześnie bardzo oryginalny pomysł na dekorację ogrodu. Możesz wybierać spośród różnych form fontann, w tym studzienek. Konstrukcje mogą nawiązywać m.in. do ulubionych postaci z mitologii greckiej czy motywów roślinnych.

Roślinność w najpiękniejszym otoczeniu

Nic tak nie podkreśla wyjątkowości roślin i kwiatów jak doniczki kamienne. Możesz z ich pomocą wyeksponować wyjątkowe okazy, ustawić je w atrakcyjny sposób tak, aby były widoczne dla każdej osoby, która przybywa do ogrodu. Niebanalne kształty, na jakie możesz się zdecydować, potęgują efekt możliwy do uzyskania. Do wyboru masz donice geometryczne, prostokątne, kwadratowe lub ozdobne, a także nawiązujące do stylu rustykalnego.

Figury i rzeźby ogrodowe urozmaicą każdą ogrodową przestrzeń

Miła dla oka rzeźba ogrodowa jest ciekawym rozwiązaniem urozmaicającym przestrzeń ogrodową. Pozwala na wprowadzenie nieco ozdobnego charakteru. Postawić można na rzeźby prezentujące ważne postacie z mitologii greckiej, ale także zwierzęta, których w zielonej przestrzeni nie powinno zabraknąć.

Nieoceniony wpływ światła na odbiór ogrodu

Jeżeli chcesz, aby ogród prezentował się atrakcyjnie także po zmroku, zainwestuj w praktyczne i piękne lampy ogrodowe. Mogą one przybierać różną formę, ale ważne, aby oświetlały w wystarczający sposób przestrzeń, w której zostaną umieszczone. Uroczo w klasycznym ogrodzie będą na pewno wyglądały lampy z amorkami.

Lubisz klasykę? Aniołki dekoracyjne muszą znaleźć się w Twoim ogrodzie

W każdym klasycznym ogrodzie nie może zabraknąć aniołków, które jako rzeźby niezwykle trafnie wpisują się w zieloną przestrzeń. Dostępne są w różnych wielkościach, formach i kolorach, dlatego masz szansę ulokować je zarówno w małym, jak i dużym ogrodzie. Możesz wybrać zarówno aniołka siedzącego, leżącego, zakochanego, jak i wiele innych.