• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
wyposażenie ogrodowe

3 pomysły na ozdobienie oranżerii

Posiadanie oranżerii jest marzeniem wielu osób. Zimowy ogród daje możliwość obcowania z przyrodą niezależnie od pory roku, jak i warunków pogodowych. Jak zaaranżować wiecznie zieloną przestrzeń, w której miło spędzisz czas? Przedstawiamy kilka inspiracji.

Oranżeria w stylu romantycznym

Wygodna kanapa, przestronny fotel, dużo poduszek, ciepły koc to obowiązkowe elementy wyposażenia oranżerii urządzanej w stylu romantycznym. Musi być ciepło i przytulnie. Warto zadbać również o nastrojowe oświetlenie. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzą się lampiony ze świecami. Na podłodze warto umieścić także miękkie dywany.

Roślinność, jaką możesz wprowadzić do romantycznej oranżerii to przede wszystkim róże doniczkowe, storczyki, zwisające pnącza, bluszcze czy pelargonie. Warto wykorzystać jak najwięcej zielonych roślin, ale także pięknie kwitnących kwiatów.

Oranżeria w stylu minimalistycznym

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu uporządkowanej, harmonijnej przestrzeni bez zbędnych dodatków, postaw na oranżerię w stylu minimalistycznym. Ograniczona ilość kolorów, naturalne materiały, zielona roślinność przybierająca geometryczne kształty to główne wyznaczniki nowoczesnych oranżerii. Donice kamienne zadbają o właściwe ustawienie roślin, sprawią, że ogród będzie prezentował się bardzo elegancko.

Głównym motywem przewodnim nowoczesnej oranżerii powinny być proste formy. Bardzo dobrze odnajdą się tu egzotyczne sukulenty, tuje oraz drzewka ozdobne o atrakcyjnych, geometrycznych kształtach.

Oranżeria w stylu dalekiego wschodu

Fontanna z kamienia? To recepta na doskonały relaks i wyciszenie w niezwykłym otoczeniu roślinności. W oranżerii inspirowanej dalekim wschodem obowiązkowo musi znaleźć się źródło wody, którego dźwięk ukajał będzie zmysły, wyciszał i pozwalał na prawdziwy odpoczynek.

W oranżerii w stylu dalekiego wschodu nie może zabraknąć drzewek bonsai, kamiennych stolików, okrągłych abażurów, roślin cytrusowych czy fikusów. Warto zainwestować w kalateę czyli modlący się kwiat.