• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
oczko wodne rzezby

3 pomysły na oczko wodne

Oczka wodne od lat cieszą się popularnością w aranżacjach ogrodowych. Wprowadzają chłód do wybranych przestrzeni oraz urozmaicają je. Dostępne są w przeróżnych wariantach – wybrane propozycje omówimy poniżej.

Klasyczne oczko wodne

Przybiera prostą formę, która przez to jest urzekająca. Wystarczy, że w centralnej części oczka znajdzie się dekoracyjna fontanna, a uda się osiągnąć zniewalający efekt. W dużym ogrodzie na pewno tak proste, a jednocześnie efektowne oczko będzie wręcz wymarzonym elementem zewnętrznej architektury.

 

 

Greckie oczko wodne

Grecki styl w ogrodowej przestrzeni sprawdza się zawsze, jeżeli cenisz klasykę i powrót do tradycji. Oczko wodne w stylu greckim ma charakterystyczne koronkowe żłobienia na całym otoku. Zapewnia wprowadzenie do ogrodowej przestrzeni eleganckiego akcentu. Warto, aby uzupełniła go fontanna z kamienia z greckim bogiem lub aniołkiem. Całość będzie prezentowała się stylowo i bardzo interesująco.

Oczko wodne jako podstawa pod rzeźbę fontannową

Jeżeli to rzeźba z kamienia znajdująca się przy fontannie ma robić największe wrażenie, postaw na proste oczko wodne, które stanowi jedynie miejsce na wodę wydobywającą się z systemu fontannowego. Nie trzeba tutaj silić się na oryginalne formy, lepiej skupić się na dobraniu przepięknej, efektownej rzeźby pasującej do całej stylistyki ogrodowej przestrzeni. Wybór jest ogromny.

Dlaczego warto zdecydować się na oczko wodne?

Oczko wodne przepięknie prezentuje się w każdej przydomowej przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać, że jest to także duży obowiązek, ponieważ trzeba je regularnie czyścić, a także zabezpieczać na zimowe miesiące. Rozwiązanie to wiąże się więc z koniecznością poświęcenia dodatkowego czasu na realizację prac w ogrodzie. Warto jednak się na to zdecydować, ponieważ efekt finalny jest zachwycający.