• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
aranzacja fontanny ogrodowej

3 pomysły na aranżację fontanny ogrodowej

Już w antycznych czasach fontanna zdobiła parki, dziedzińce czy place miast. Dziś może stać się dopełnieniem Twojego ogrodu, nadając mu wyjątkowego klimatu. Subtelny dźwięk pluskającej wody zamieni przydomową przestrzeń w prawdziwą strefę wypoczynku, a wkomponowana w zieleń fontanna ucieszy oko wszystkich domowników. Jaka będzie dla Ciebie najlepszym wyborem?

Fontanna wolnostojąca – pałacowy luksus

Pierwsza opcja to sposób na odrobinę pałacowego luksusu w Twoim ogrodzie. Wolnostojąca fontanna, bo właśnie o nią chodzi, stanowi nieprzeciętny element architektury ogrodowego krajobrazu. Nieprzeciętny, ale też wymagający – nie obędzie się bowiem bez odpowiedniego podłoża, które zapewni bezpieczeństwo oraz stabilność wodotrysku. Jeśli chcesz nadać przestrzeni wyjątkowego klimatu, najlepszym rozwiązaniem będzie fontanna z kamienia, wokół której posadzisz kwiatowe klomby czy zielone krzewy.

Fontanna kaskada – podróż do świata relaksu

Równie ciekawym rozwiązaniem jest fontanna kaskada, będąca odwzorowaniem natury. Przelewająca się przez poszczególne progi woda odda charakter naturalnego wodospadu, a jej kojący dźwięk sprawi, że zanurzysz się w spokoju i relaksie. Fontanna idealnie wkomponuje się w otoczenie roślin, tworząc zachwycający wodny świat.

Fontanna naścienna – romantyczny klimat

Jeśli uważasz, że w Twoim ogrodzie jest zbyt mało miejsca, aby stanęła w nim fontanna, z błędu wyprowadzi Cię skromniejsza rozmiarowo wersja dościenna. Składają się na nią dwa elementy – płyta, którą montuje się bezpośrednio na ścianie, oraz misa. W zależności od sposobu podłączenia, wodotrysk może czerpać wodę z istniejącego już źródła lub być całkowicie samodzielny. Fontanna naścienna nabierze szczególnego charakteru w towarzystwie gęstego bluszczu i dodatkowego oświetlenia. Takie zestawienie sprawi, że obok Twojego domu zagości romantyczny klimat antycznych ogrodów.

Fontanna – urozmaicenie Twojego ogrodu

Wyjątkowa ogrodowa przestrzeń oraz dodatkowe korzyści, jak np. odrobina ochłody w letnie, upalne dni czy poprawa przydomowego mikroklimatu – chyba nie trzeba już przekonywać, że fontanna powinna pojawić się w Twoim ogrodzie.