• pl
  • en
  • de
  • ru
Jurand
Masz pytanie ? 666 300 505 info@jurand.org
rzeźby ogrodowe

3 nietypowe ozdoby do ogrodu

Niepowtarzalne rzeźby z kamienia w ogrodowej przestrzeni prezentują się nienagannie i ponadczasowo w każdym ogrodzie, dlatego urządzając podwórze, warto wziąć je pod uwagę. Dla tych, którzy cenią oryginalność i nie boją się oryginalnych form, przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji.

Poidełka w ogrodowej przestrzeni

Poidełka to dekoracje, które spełniają nie tylko funkcję użytkową, przyciągając ptaki. Te małe dzieła sztuki dostępne są w kunsztownych formach i wielu wersjach kolorystycznych. Lekko prezentują się skryte w gąszczu zieleni i sprawiają, że ogród tętni życiem. Ciekawą formą jest poidełko w kształcie liścia lub propozycje ozdobione podobiznami żab czy ptaków.

Rzeźby mitologiczne jako ciekawy akcent dekoracyjny w ogrodzie

Rzeźba ogrodowa nawiązująca do mitologii greckiej oraz rzymskiej ma dwie charakterystyczne cechy: monumentalność oraz roznegliżowanie. Rzeźby te cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na różnorodność form i wariantów.

W Twojej ogrodowej przestrzeni może zagościć Dawid z Nieznajomą, Wenus w Muszli czy mały Dawid. Propozycje rodem z mitologii wprowadzają do ogrodu dozę tajemniczości oraz elegancji.

Troll jako oryginalny akcent dekoracji ogrodu

Kto by pomyślał, że troll może stać się rzeźbą dedykowaną do przestrzeni ogrodowej? Obecnie wszystko jest możliwe, dlatego i takie propozycje znajdują się wśród rzeźb ogrodowych. Można cieszyć się z ich wyjątkowego charakteru, niebanalności oraz bardzo ciekawej stylistyki, jaką wprowadzają do ogrodowej przestrzeni.

Nie bój się zaszaleć w ogrodowej przestrzeni

Tworzenie aranżacji ogrodowych wymaga odwagi, projektu oraz wyboru dekoracji o wysokiej jakości. Jeżeli to wszystko posiadasz, stworzysz przestrzeń niebanalną i zwracającą uwagę.

Najważniejszymi elementami ogrodu powinny być rzeźby dopasowane do Twoich zainteresowań, a także ulubionego stylu dekoracyjnego. Zaprojektuj ogród zgodny ze swoimi potrzebami, a zechcesz w nim spędzać każdą wolną chwilę.